O nás

Mistrovství je pro nás ambice i cesta, která nekončí

Vyžaduje nápad i zručnost, zápal i pokoru. Chuť učit se, dávat i přijímat zpětnou vazbu. Už více než 10 let budujeme značku, která si v názvu pohrává se slovem mistrovství. A baví nás to čím dál víc.

Vytváříme originální nábytek a interiérové doplňky, které bychom sami chtěli doma – pokud by se nám tam všechny vešly. 

Hledáme dokonalost v materiálech i zpracování. Chceme, aby naše výrobky měly nápad, fungovaly, a byly dotažené do nejmenšího detailu. Aby židle, polička nebo stůl od Master & Master dělaly radost rok, 5 i 20 let po pořízení.

Dva tahouni a desítky šikovných lidí

Luděk & Ondřej. Jeden má blízko k řemeslu, které se naučil v londýnské truhlárně. Druhý vystudoval grafický design na UMPRUM a nadchl se pro obchod a budování vztahů. Známe se odmala a skvěle se doplňujeme.

Firmu máme napůl. Umíme si vyříkat, když se nám něco nepovede, a slavíme spolu úspěchy – třeba ocenění Czech Grand Design v kategorii Výrobce roku, navázání nové spolupráce nebo uvedení novinky na trh.

Vytváříme kolem sebe komunitu kreativních a šikovných lidí, v jejichž blízkosti nám je dobře. Master & Master, to jsou kolegové z dílny v Zábřehu na Moravě i showroomu v Praze. Řemeslníci a designéři ze všech koutů Česka i z ciziny. Prodejci, kteří s námi spolupracují, a zákazníci, kteří pořizují naše výrobky.

Sáhnout si na dubovou fošnu a připravit opěrku na lakování

Vlastní výroba je pro nás důležitá a nikdy se jí nevzdáme. Rádi ohýbáme a lakujeme kovové trubky, hrajeme si se dřevem, kůží nebo textilem.

Neostýcháme se ovšem k práci přizvat fachmany, kteří jsou ve svém oboru lepší než my – zámečníky, truhláře nebo designéry. 

Právě nápady od Michala Maláška, Jiřího Pelcla, Lucie Koldové, Jana Čapka, Tomáše Vargy, Jakuba Pollága, studia Herrmann & Coufal a dalších nám pomáhají držet křehkou rovnováhu mezi praktičností a estetikou.